فروش خانه

admin

برای فروش خانه خود، توجه کنید که در خیلی از بازار های خرید و فروش ملک تعداد خانه‌های که برای خرید و فروش هستند هر روز به شدت افزایش پیدا می کند. به عنوان یک فروشنده، چطور کاری می کنید که خانه شما در کنار دیگر خانه ها بهتر نشان داده شود؟

وظیفه فروش خانه می‌تواند به اندازه یک خانه، بزرگ باشد. در این راهنما ما به شما خواهیم گفت که چگونه به دارایی خود ارزش دهید، ارزش واقعی را هنگامی که قصد فروش خانه را دارید توضیح دهید. به انتخاب یک مشاور املاک کمک کنید و نکاتی برای رسیدن به حداکثر قیمت را به اشتراک بگذارید.

قبل از اینکه به فروش خانه فکر کنید … صبر کنید! هنوز هم در دوران پرداخت وام مسکن هستید؟

اگر هنوز در دوره وام مسکن فعلی خود هستید، ابتدا باید چک کنید که چه بهایی را باید پرداخت کنید.

اگر می‌خواهید ملک دیگری بخرید و وام مسکن شما “قابل انتقال” باشد برای شما بهتر است (تا زمانی که شما از مالکیت جدید و قیمت و تست کیفیت بهره می‌برید). وام مسکن فعلی شما بدون هیچ هزینه اضافی و زمانی که این معامله به پایان می‌رسد، شما می‌توانید آن را بر روی دارایی جدید خود بیاورید – می‌توانید راهنمای وام مسکن خود را ببینید.

اما اگر قابل انتقال نباشد، ممکن است با هزینه‌های بازپرداخت اولیه مواجه شوید که اغلب حدود ۱ تا ۵ درصد بدهی قسط مسکن را تشکیل می‌دهد  که بسیار گران تمام می‌شود.

پس اول بفهمید  که چقدر زمان خود را صرف قرارداد فعلی خود کرده‌اید و چقدر این کار برای شما هزینه خواهد داشت. اگر بیش از حد گران باشد، ارزشش را دارد که صبر کنید و مطمئن شوید که آماده رفتن به محض پایان معامله هستید.

در دسته کسانی نباشید که خانه‌ هایشان ماه ها در لیست فروش قرار گرفته است. با این نکات قیمت فروشی که می خواهید را به دست بیاورید!

راهکار هایی برای فروش خانه
راهکار هایی برای فروش خانه

تمیزی و ظاهر خانه

 • ظاهر خانه خود را عالی درست کنید. اگر ظاهر خانه شما خوب نیست، خیلی از خریدار ها حتی وارد خانه شما نمی شوند. ورودی خانه شما بسیار مهم است. باغچه جلوی خانه باید عالی باشد و تمام در ها و پنجره ها، اگر نیاز است، رنگ شوند. داشتن سبد و پنجره های زیبا به زیبایی خانه شما اضافه می کند.
 • حتی اگر جلوی خانه خود را به خوبی تمیز کردید، پشت خانه را فراموش نکنید. در بازار رقابتی، باغچه می تواند فاکتوری باشد که خریدار خانه شما را انتخاب کند. اگر خودتان باغبان نیستید، وقت آن رسیده که شروع کنید. حداقل برای زمانی که مشغول فروش خانه خود هستید این کار را انجام دهید. اگر وقت و انرژی کافی برای باغچه خود ندارید، کسی را استخدام کنید. اگر خانه شما به فروش برسد، ارزشش را دارد.
 • درون خانه را تمیز کنید – بهبود های کوچک مهم هستند. خریدار ها خیلی حرف میزنند، در هر حال حق این کار را هم دارند. چرا که قرار است پول زیادی را برای خرید خانه بدهند. تنها چیزی که انتظار دیدنش را ندارند آشپزخانه کثیف و موکت های کثیف است. یادتان باشد آنها خودشان را در خانه شما تصور می کنند. خانه شما باید حتماً تمیز باشد.
 • برای تعمیر پنجره‌های شکسته و رنگ خانه وقت بگذارید. چنین تغییرات کوچکی می تواند ارزشش را برای فروش خانه شما داشته باشد.
 • خنثی سازی کنید. خریدار ها همیشه به دنبال یک بوم خالی هستند تا نقاشی خود را بر روی آن بکشند. اگر شخصیت شما همه جای خانه شما قرار گرفته است، مخصوصاً اگر از رنگ های روشن زیادی استفاده کرده‌اید، خریدار با خودش فکر می کند که کار بیشتری باید انجام دهد. محیط را خنثی سازی کنید و بوم خالی که مشتری از شما می خواهد را مهیا کنید.
 • تغییر دکوراسیون دهید. دکوراسیون فشرده باعث می شود اتاق های شما کوچک‌تر به نظر برسند. برای خریدار ها خیلی سخت است که وسایل خودشان را همراه وسایل شما در نظر بگیرند.
 • خانه خود را از محیط شخصی خود بیرون بیاورید. مواردی همچون عکس های خانوادگی را باید جمع کنید. شاید با این کار خانه شما یکنواخت به نظر برسد، اما همین یکنواختی است که باعث فروش خانه می شود.
 • خانه خود را خوب نشان دهید.. این موضوع تأثیر زیادی بر روی خریدارها دارد. از آهنگ های خنثی مثل آهنگ های جاز و کلاسیک استفاده کنید. کلوچه بپزید یا شمع های بودار را در بهترین اتاق های خود روشن کنید. حواستان به حمام و آشپزخانه باشد. این موارد می تواند به ارزش خانه شما اضافه کند.
 • کارهای ساده مثل تمیز کردن که می‌تواند شما را کمی به خرج بیندازد – می‌تواند خانه شما را قابل فروش تر کند. اطمینان حاصل کنید که یکی از ویژگی‌هایی که برای اولین بار شما را به ملک جلب می‌کند قابل مشاهده است. خانه را خصوصی نشان ندهید و بیننده را تشویق کنید که همه چیز را ببینید. اطمینان حاصل کنید که هر اتاق اهداف خود را به وضوح نشان می‌دهد و از آینه به ویژه در مناطق کوچکی مانند راهروها برای اضافه کردن نور و توهم فضا استفاده کنید.
 • زمانی که ملک تان را به بهترین شکل نگاه می‌کنید، باید آن را با ارزش تر کنید. لازم است که به طور کامل در این مرحله تحقیق کنید چون اشتباه می‌تواند خانه شما را برای مدت طولانی در بازار رها کند یا باعث میشود فروش خانه در زیر قیمت بازار نهایی شود.
 • بهترین روش های قروش خانه
  بهترین روش های قروش خانه

قیمت گذاری خانه

 • قیمت زیادی بر روی خانه خود نگذارید. تقریباً همه فکر می کنند قیمت خانه آن ها از قیمت بازار بالاتر است. اگر می خواهید سریع خانه خود را بفروشید، باید واقع بین باشید. به ملک های دیگر در منطقه خود نگاه کنید و قیمت خود را با مشاوره با یک مشاور املاک حرفه‌ای به دست بیاورید. اگر می خواهید فروش خانه سریع اتفاق بیفتد، آماده کم کردن انتظارات خود باشید.
 • گاهی اوقات قیمت کمی روی یک خانه می تواند نکته خوبی باشد. قیمت کم می تواند جنگ مزایده‌ای را شروع کند و همین باعث می شود قیمت خانه بالا برود. جنگ مزایده چیزی قطعی نیست، اما با قیمت کم احتمال اینکه اتفاق بیفتد زیاد است.
 • وقتی قیمتی را در نظر گرفتید، مقایسه کنید. خانه خود را با خانه‌های که در محله برای فروش گذاشته شده‌اند مقایسه کنید. اگر شما ۳ اتاق خواب، ۲ حمام دارید، به دنبال خانه‌های با همین مشخصات در منطقه خود بگردید و قیمت آنها را هم بدانید.
 • داشتن یک ایده روشن از فروش خانه در گذشته به شما کمک می‌کند تا به دقت به منزل تان ارزش بدهید. نگاه کردن به کسانی که در حال حاضر در معرض فروش خانه هستند به شما کمک می‌کند تا به طور رقابتی به خانه خود قیمتی بدهید. به یاد داشته باشید تعداد بسیار کمی برای در خواست قیمت مراجعه میکنند – امیدوارم با قیمت بالاتر به فروش برود , اما اگر قیمت کمتری به فروش برسد ناامید نشوید.
 • برای تصمیم گیری برای یک عدد مراقب باشد. عدد نهایی که می خواهید انتخاب کنید چیست؟ کمی علم و استراتژی در مشخص کردن قیمت مناسب پنهان است. برای در نظر گرفتن عدد جادویی خود باید این موارد را در نظر بگیرید:
 • از قیمت گذاری جالب استفاده کنید. به جای اینکه خانه خود را ۴۰۰ میلیون لیست کنید، از ۳۹۹ میلیون استفاده کنید. با این روش تأثیر روانی بهتری روی مشتری خود می گذارید. فروشنده ها همیشه از این قیمت ها استفاده می کنند و دلیل خوبی برای این کار دارند. مردم با داشتن این اعداد در ذهن خود با آنها بهتر رفتار می کنند. مطمئناً ۴۰۰ میلیون خیلی سنگین‌تر از ۳۹۹ است، درحالی که هر دو در واقع یک عدد هستند.
 • از طرف دیگر، قیمت گذاری در املاک به صورت ۱۰۰ میلیونی است. مردم معمولاً خانه های بین ۱۰۰ میلیون تا ۲۰۰ و یا شاید قیمت های بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون را مورد توجه قرار می دهند. اگر خانه شما ۲۰۰ میلیون قیمت بخورد، در هر دو لیست دیده می شود. اما اگر قیمت را ۱۹۹ بزنید، در هر دو لیست دیده نمی شود. پس مواقعی هم هست که گذاشتن قیمت رند باعث می شود که در لیست های بیشتری قرار بگیرید.
 • از مشخص کردن قیمت برای تأثیر خوب استفاده کنید. این یعنی جدا کردن خانه خود از دیگر خانه ها و قرار دادنش در لیستی که کاملاً با دیگر لیست ها متفاوت است. شاید خانه‌های باشند که به قیمت ۲۶۰ – ۲۷۰ میلیون فروخته می شوند، یا شاید هم قیمت های مثل ۲۹۰ – ۲۹۹ میلیون باشند. با این کار شما هم می توانید در این قیمت ها قرار بگیرید.

در بهار یا پاییز برای فروش خانه اقدام کنید.

بهار و پائیز زمان مناسبی برای خریداران خانه و فروش خانه است. هنوز بیرون هوا گرم است، بچه ها یا مدرسه‌شان تمام شده یا قرار است به مدرسه بروند و همه یا به سفر رفته‌اند یا می خواهند به سفر بروند. قیمت گذاری درست در فصل مناسب می تواند برای شما خیلی خوب تمام شود. (در تابستان خیلی از افراد به سفر نمی روند و در زمستان وضعیت هوا معمولاً خوب نیست.)

راهکار های فروش خانه
راهکار های فروش خانه

برای کم کردن قیمت یک زمان مشخص کنید.

خیلی از مواقع، فروشنده ها فقط یک قیمت را در ذهن دارند و پایین‌تر از آن نمی آیند. به همین دلیل ماه ها یا سال ها طول می کشد تا فروش خانه انجام شود. تاریخی در تقویم خود مشخص کنید، اگر تا آن موقع خریداری پیدا نکردید، قیمت خانه خود را کاهش دهید. با این کار احساسات از قیمت گذاری بیرون می رود و سریعتر به فروش خانه خود دست می یابید.

یک قدم جلو تر رفتن

 • خانه را برای بررسی بگذارید. بررسی های قبل از فروش خانه خیلی مهم هستند. بررسی‌های قبل از فروش خیلی عادی هستند. این راه بهترین روش برای این است که به خریدارهای خود نشان دهید که خانه شما در بهترین حالت است. از طرف دیگر، با پیدا کردن مشکلات می توانید آنها را رفع کنید و مشتری های خود را نگه دارید.
 • از قدرت اینترنت استفاده کنید. اینترنت روش فروش خانه را عوض کرده است. دیگر لازم نیست خریدار ها برای دیدن خانه ها فیزیکی حضور پیدا کنند. امروزه خیلی از خریدار ها خانه هایی را که می خواهند بخرند، از اینترنت پیدا می کنند و مواردی را که به نظرشان خوب می آید، امتحان می کنند. اگر شما در سایت های اینترنتی باشید، افراد بیشتری خانه شما را می بینند.
 • اگر می توانید، دوربین خیلی خوبی را به دست بیاورید یا برای چند روز قرض بگیرید. برای قرض گرفتن این دوربین ها برای چند روز باید هزینه‌ای را پرداخت کنید. در یک روز آفتابی از ملک خود عکس بگیرید، بعد از اینکه ابهام ها را رفع کردید. عکسی از خانه خود بگیرید که بزرگ‌تر از حالت واقعی نشان بدهد.
 • مشاور املاک مناسبی را انتخاب کنید. با فکر انتخاب کنید! از دوستان، خانواده و همکاران برای شناختن مشاور املاک مناسب سوال بپرسید. تحقیقات خود را انجام دهید، سایت آنها را ببینید و بفهمید که کدام مشاور املاک منطقه شما را بهتر می شناسد. فردی که انتخاب می کنید باید اطلاعات زیادی در مورد بازار داشته باشد و همچنین باید صادق و با شخصیت باشد.
 • چیزی بیشتر به خریداران پیشنهاد بدهید. همه از یک چیز اضافه خوششان می آید. باعث می شود حس کنیم که خاص هستیم و مطمئن می شویم که فروشنده ما را می خواهد. بهتر از هر چیز، این کار خیلی ساده در فروش خانه نقش دارد. اگرچه، قبل از اینکه به بازار نگاه کنید چیزی پیشنهاد ندهید. اگر پیشنهادهای زیادی برای خانه خود میگیرید، نیازی نیست چیزی اضافه بدهید. در اینجا چند نمونه کوچک از چیزهای که می توانید به خریدار ها بدهید را برای شما آورده‌ایم:
 • بخشی یا تمام پول عقد قرارداد را پرداخت کنید. برای خریداری که پول خانه را پرداخت می کند این مورد چند درصد است. اگر خریدار شما از وام استفاده می کند شاید توانایی مالی برای بستن قرارداد را نداشته باشد، شاید او فقط توانایی انتقال ملک، تهیه گزارش و ارزیابی را داشته باشد.
 • ضمانت فروش خانه را به خریدار بدهید. اگر وسایل را هم با خانه می خواهید بفروشید، دادن ضمانت فروش خانه به خریدار باعث می شود که آنها از سلامت وسایل خاطر جمع باشند.
 • به آنها شانسی برای سریع جا به جا شدن بدهید. اگر می توانید به مالک جدید فرصتی ۳۰ تا ۶۰ روزه برای جا به جایی به خانه جدید بدهید. مالکان خانه جدید بعد از دیدن خانه جدید خود می خواهند هر چه سریعتر به خانه جدید نقل مکان کنند.
 • از پخش کردن خبر نترسید. حتی اگر یک مشاور املاک دارید، اگر دیگران بفهمند شما خانه خود را برای فروش گذاشته‌اید، برای شما بهتر است، حتی اگر برای شما خجالت آور باشد. صفحات شبکه های اجتماعی خود را آپدیت کنید، با مردم محلی حرف بزنید، از دوستان مورد اعتماد خود بخواهید که خبر را پخش کنند. همین موارد کوچک می توانند تغییر بسیاری بزرگی ایجاد کنند.
چگونگی فروش خانه
چگونگی فروش خانه

هیچ راه صحیح یا غلطی برای فروش خانه تان وجود ندارد. بهترین راه به شرایط شما بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر وقت دارید یا پول کمی دارید و یا احساس راحتی نمی‌کنید که اطرافیان خود را به تنهایی نشان دهید، بهتر است از یک مشاور املاک نیز استفاده کنید – حتی اگر قیمت بالاتری داشته باشد.

علی‌رغم اینکه مشاورین املاک در سال‌های اخیر محبوب‌تر شده‌اند اما هنوز هم بیشتر اوقات از مشاورین املاک محلی استفاده می‌کنند. به طور کلی، خدمات آن‌ها کامل‌تر است.

ببینید کدام یک از مشاورین املاک با تجربه ترین و مشغول تر از بقیه عوامل در آن حوالی هستند، اسناد محلی را بررسی کنید و به صورت آنلاین ببینید که کدام عوامل بیشترین فهرست فروش را دارند. از آن‌ها بپرسید که در طی سه ماه گذشته چه مقدار از اموال را در منطقه شما به فروش رسانده‌اند.

فروش خانه برای خرید ملک جدید

اگر خانه خود را می ‌فروشید تا به خارج از کشور بروید، همه کارهای لازم را انجام داده‌اید. اما برای آن‌هایی که قصد خرید ملک دیگری را دارند، باید فروش خانه جدی گرفته شود. شما باید ملک فعلی خود را در بازار به دست آورید .

در رابطه با فروش خانه و خرید دیگر، فرآیند معمولا مانند این است:

 1. به مناطقی که می‌خواهید نگاه کنید؛
 2. بروید به برخی از آن‌ها مراجعه کنید؛
 3. یکی را پیدا کنید که دوست دارید؛
 4. همزمان به املاک دیگران نگاه کنید در حالی که مردم به ملک شما نگاه می‌کنند؛
 5. یک پیشنهاد را در جایی که دوست دارید قرار دهید.

در خریدن، شما خواهید دید که خرید یک ملک جدید معمولا می‌تواند از شش هفته تا هشت ماه طول بکشد، پس حتما آن را در نظر بگیرید.

در نهایت خواسته ما فروش خانه شما به بهترین قیمت و بهترین نحو ممکن است به طوری که از فروختن خانه خود کمال رضایت را داشته باشید.