• خانه
  • خرید آپارتمان تهران

خرید آپارتمان تهران

admin

در این مطلب، راهکارهایی برای خرید آپارتمان تهران را بازگو می کنیم. به احتمال زیاد خرید آپارتمان تهران برای اکثر ما یک سرمایه‌ گذاری بسیار بزرگ خواهد بود، لذا بررسی دقیق و نقادانه به هنگام بازدید خانه‌ها امری ضروری است. اما باید توجه داشت که تنها نکتهٔ مهم به هنگام بررسی یک خانه قیمت و تناسب آن با بودجه مورد نظر نیست، چرا که خرید آپارتمان تهران که از حضور در آن لذت نبرید، علاوه بر مشکلات مالی، می تواند سطح اضطراب و سلامت شما را نیز به خطر بیندازد. سوال اصلی اینجاست که «چگونه باید متوجه شوید یک خانه برای شما مناسب است؟»

خرید آپارتمان تهران
خرید آپارتمان تهران

در بازارهای رقابتی که فروشندگان به ظاهر برتری دارند، گاهی تصور می شود خریداران قدرت انتخاب چندانی ندارند و بسیاری گمان می‌کنند برای خرید آپارتمان تهران لازم است بخش بزرگی از احتیاجات و ملزومات خود را رها کنند. گرچه اقدام سریع می تواند مزایایی را برای شما در بر داشته باشد، اما باید به خاطر داشته باشید که انتخابی عجولانه و از روی ناامیدی می تواند سبب سرخوردگی پس از خرید آپارتمان تهران شود. لذا توصیه می شود برای داشتن انتخابی هوشمندانه و رقابتی، از یک مشاور املاک کمک گرفته و همچنین موارد زیر را برای یافتن خانهٔ مناسب خود به خاطر بسپارید:
خانه خود را دوباره بررسی نمایید
برای خریدارانِ راه دور، بررسی حضوری خانه همیشه ممکن نیست. اما توصیه می شود به جای ارسال مشاور املاک و یا دوست خود برای بازدید خانه، خودتان زمانی را فراهم کرده و شخصاً از خانه مورد نظرتان بازدید نمایید، زیرا هیچکس بهتر از شما نمی‌داند که چه می‌خواهید. بسیاری از خریدارانی که از راه دور معاملهٔ خود را انجام داده‌اند در حسرت‌اند که ای کاش قبل از امضای قرارداد، فرصت بررسی حضوری خانه را داشتند. لذا اگر برای ‌تان مقدور است قبل از بستن قرارداد، خانه مورد نظرتان را حداقل دوبار بازدید نموده و مورد بازبینی قرار دهید. سعی کنید بازدیدهای خود را در باره‌های زمانی متفاوت انجام دهید تا از نور گیریِ خانه و همچنین فعالیت‌های همسایه‌های احتمالی‌تان در ساعات مختلف، آگاه شوید. بررسی و بازبینی مجدد به شما امکان می دهد تا متوجه معایبی که در بازدید اول‌ از دیدتان پنهان بودند، شده و نیز با ترافیک و میزان آلودگی‌های صوتی موجود در محله آشنا شوید.
عجله نکنید
در حین بازدید از یک خانه به هیچ وجه عجله نکنید، و به خاطر داشته باشید که این خانه احتمالا اقامت‌گاه آتی شما خواهد بود. لذا سپری کردن مدتی زمان داخل آن، قبل از پرداخت میلیون‌ها تومان پول برای خرید آپارتمان تهران امری طبیعی و بدیهی است. از سویی دیگر، به همراه داشتن اشخاصی از قبیل اعضای خانواده، فرزندان، والدین و یا همخانه تان می تواند به شما در جهت داشتن دیدگاه‌های متنوع و منحصر به فرد کمک کند و بهتر است از دعوت آن ها به بازبینی، جهت ارائه مجدد نظرات شان پرهیز نکنید. فراموش نکنید که در طول بازدید خود، از زوایا و بخش‌های مختلف خانه عکس بگیرید، زیرا این تصاویر زمانی که احتیاج به مقایسهٔ دو خانهٔ متفاوت داشته باشید مفید واقع خواهند شد. توجه داشته باشید که تنها راه یافتن خانه مناسب‌تان این است که اندکی زمان داخل آن سپری نمایید، بنابراین هرگز برای انتخاب عجله نکنید!

راهنمای خرید آپارتمان تهران
راهنمای خرید آپارتمان تهران

نقشهٔ زیربنا را بررسی نمایید
قوهٔ ادراک انسان گاهی فریب‌دهنده است. به عنوان مثال، ممکن است با نگاه کردن به اتاق خواب تصور کنید که یک تخت خواب بزرگ داخل آن جا بگیرد، اما توجه داشته باشید که هیچ راهی به جز اندازه‌ گیری دقیق برای اطمینان حاصل کردن وجود نخواهد داشت. به جای وقت تلف کردن با اندازه‌ گیری خانه به وسیلهٔ متر، از مشاور املاک خود بخواهید تا از مشاور مسئول فروش، نقشهٔ زیربنا و اندازه های دقیق را طلب نماید. همچنین اگر قصد دارید پس از خرید آپارتمان تهران خود، آن را نوسازی نمایید لازم است نقشهٔ زیربنا را قبل از امضای قرارداد و خرید آپارتمان تهران به طراح و یا پیمان‌کار خود نشان دهید. این امر به شما اطمینان خواهد داد که آیا رویاهای تان به واقعیت تبدیل می‌شوند یا خیر، و همچنین موجب صرفه‌جویی در مقدار قابل توجهی از زمان و بودجه‌ تان نیز خواهد شد.
بازدید خصوصی داشته باشید
قطعاً بازدید از خانه ای که پر از جمعیت و سر و صدا است، خالی از مزاحمت و حواس پرتی نخواهد بود. لذا برای بررسی بهتر و دقیق‌تر، از فروشنده جهت یک بازدید خصوصی درخواست نمایید تا فرصت بررسی تمام جزئیات را داشته باشید. چنین بازدیدی برای شما و مشاور املاک تان امکان گفت و گو در رابطه با مشکلات احتمالی و همچنین راهکارهای موجود را فراهم خواهد کرد و محیط آرام خانه به شما و حتی فروشنده، امکان کنکاش و تفکر لازم قبل از تصمیم گیری را نیز خواهد داد.
تصاویر را مجدداً بررسی نمایید
تصاویر املاک اطلاعات بسیاری را در رابطه با آن ها بازتاب می‌دهند. به عنوان مثال، پنجره‌های بسته می‌توانند نشانی از چشم انداز ضعیف باشند، گیاهان بزرگ و بلند ممکن است برای پوشاندن فرسودگی‌ها و پوسیدگی‌های دیوار به کار گرفته شده باشند، و فرش‌ها نیز احتمالا لکه‌های رنگ را مخفی می‌کنند. اما شما می‌توانید در بازدید حضوری شخصاً این مشکلات احتمالی را بررسی نمایید. برای این کار، نکاتی مشکوک که در تصاویر تبلیغاتی مشاهده نمودید یا یادداشت کرده و سپس در بازدید حضوری مکان‌های استراتژیک و پشت اشیاء و وسایل خانه را به دقت بررسی نمایید تا هیچ مشکل و ایرادی در آینده غافلگیرتان نکند. هر قدر محتاط‌تر باشید احتمال این که در آینده دچار مشکل شوید نیز کاهش خواهد یافت.

چگونگی خرید آپارتمان در تهران
چگونگی خرید آپارتمان در تهران

احتیاجات ضروری خود را بررسی نمایید
کف های چوبی و پیش‌ خوان‌ های مرمری چشم‌ نوازند، اما آیا احتیاجات شما و خانواده‌ تان را برطرف خواهند کرد؟ اگر چه ظاهر نیز مهم است، ولی دلیل اصلی انتخاب شما می‌ بایست زیرساخت، اندازه و مکان خانه باشند. البته میزان راحتی و آسودگی که می‌توانید داشته باشید را بودجه‌ تان تعیین می کند، اما به یاد داشته باشید که مواردی از قبیل پیش‌خوان‌ها و کف پوش‌ها را می‌توان در آینده نیز تغییر داد ولی مکان قرار گرفتن خانه و محله را هرگز نمی‌توان عوض کرد. اگر به احتیاجات خود توجه نداشته باشید ممکن است خانه‌ ای بخرید که به هیچ وجه مناسب شما و خانواده تان نیست.
در بازرسی و تفتیش اهمال نکنید
افشائیه‌ها می‌توانند برای یافتن معایب احتمالی یک خانه مفید باشند، اما حتی فروشندگان نیز گاهی از برخی مشکلات بی خبرند. لذا بازرسی و تفتیش قبل از تکمیل قرارداد و خرید آپارتمان تهران امری بسیار ضروری است! تحت هیچ شرایطی بازرسی حضوری را فراموش نکنید زیرا برخی تعمیرات لازم مستقیماً روی قیمت مؤثرند و حتی ممکن است بتوانید ضمانت پرداخت خسارات از سوی فروشنده را در تنظیم قرارداد اعمال نمایید. در برخی بازارهای رقابتی برخی خریداران برای سرعت عمل و جلب نظر فروشنده، در مراحل بازرسی و تفتیش اهمال کاری می‌کنند. اما این کار به هیچ وجه منطقی نبوده و ممکن است خسارات مالی زیادی را به خریدار وارد نماید.
به تعهدات وفادار بمانید
تعهدات پیش از خرید آپارتمان تهران طی یک مزایده، برای فروشنده رضایت بخش خواهد بود اما برای خریدار یک ریسک محسوب خواهد شد. تعهداتی که پس از بازرسی و تفتیش ارائه شوند از شما در برابر مشکلات احتمالی و ضرر مالی محافظت خواهد کرد. تعهدات مالی نیز برای خریدار بسیار ضروری اند و نباید اهمال شوند. اگر هنگام خرید آپارتمان تهران تحت فشار قرار گرفتید که بخش تعهدات را کنار بگذارید، بهتر است مشاور شخصی و یا حرفه‌ای خود را تغییر دهید!

چگونه موفق به خرید آپارتمان تهران شوید
چگونه موفق به خرید آپارتمان تهران شوید

توصیه‌های پایانی
گاهی ممکن است خانه ای بی عیب و نقص به نظر برسد، اما احساسات شما خلاف آن باشد. این قبیل احساسات هر قدر بی منطق و بی دلیل باشند نیز می‌توانند تا مدتها پس از خرید و امضای قرارداد نیز ادامه داشته باشند. اما هرگز اجازه ندهید تا چیزی باعث شود انتخاب اشتباهی داشته باشید، زیرا پس از خرید آپارتمان تهران تان، بازگشتی وجود نخواهد داشت. به خاطر داشته باشید که هدف اصلی، یافتن خانه ای مناسب است که با بودجه شما نیز سازگاری داشته باشد، و اهمیتی ندارد که چقدر زمان برای رسیدن به این هدف نیاز است!

Summary
Review Date
Reviewed Item
خرید آپارتمان تهران
Author Rating
۴1star1star1star1stargray