آگهی فروش ملک خرید آپارتمان خرید خانه خرید ملک خرید و فروش ملک فروش خانه مشاور املاک

چرا فروشندگان نیاز به استخدام مشاور املاک دارند (قسمت دوم)

مشاور املاک مجرب

در قسمت قبلی، با برخی از پارامترهایی را که موجب می شود برای فروش ملک خود به یک مشاور املاک نیاز داشته باشید، بررسی کردیم. باقی موارد ضروری را در این مقاله مطالعه می کنیم:

وارد شبکه‌ای شوید که خریداران آماده و دارای صلاحیت دارد

چند خریدار آماده و دارای صلاحیت میشناسید؟ صادق باشید، حدس میزنم که تعدادشان زیاد نیست. مطمئنأ میتوانید خریداران زیادی را جذب کنید که وقتی که به درستی بازاریابی کرده باشید، اما چند نفر از آنها واقعاً جدی هستند و برای خرید خانه یا خرید آپارتمان واجد صلاحیت هستند؟ چه اندازه صرف درگیرشدن با نمایش‌ها، مشکلات و هر چیز دیگری که همراه با فروش خانه‌تان اتفاق می‌افتد می کنید؟
آژانس‌های مشاور املاک همانقدر که به فروشندگان کمک می کنند، به خریداران هم کمک می کنند. آن‌ها غالبأ شبکه‌ای از خریداران آماده و دارای صلاحیتی که به محض اینکه سبک خاص، قیمت تعیین شده یا محدوده‌ خاصی خانه‌ای که در نظر دارند در دسترس قرار بگیرد؛ آماده خرید ملک مربوطه هستند.
آژانسی که استخدام می کنید نقش یک دلال را ایفا می کند. این آژانس خانه‌ی شما را به خریدارانی که می دانند و مطمئن هستند که مشتریان این مشاور املاک آخرین اطلاعات در مورد فهرستی که بخواهید تصمیم کلی بر اساس آن بگیرید که آیا آنها می خواهند که از ملک شما بازدید کنند یا خیر. همچنین آژانس‌ها غالباً جزئیات فهرست‌های جدید را با آژانس‌های دیگری که خریدارانی داشته باشند که در جستجوی‌ خانه‌ای مثل خانه‌ی شما هستند، به اشتراک می گذارند.
در کارهای دفتری کمک بگیرید
هیچ کسی دوست ندارد که کارهای سخت دفتری را انجام دهد، مگر اینکه دلیلی داشته باشد. متاسفانه فرآیند خرید و فروش ملک غالبأ کارهای دفتری زیادی دارد که نیازمند توجه، درک و امضای شما (چندین بار) است. همه‌ی دلیل‌های دیگری که بعد از این می‌آید برای این است که با یک آژانس در فرآیند فروش همکاری کنید تا این فرآیند سخت را برای شما تا جای ممکن آسان کنند.
یک آژانس مشاور املاک خوب در کارهای دفتری به شما کمک می کند، در هنگام بازبینی اطلاعات راهنمایی‌هایی که لازم دارید به شما می دهد، هر گونه کار دفتری که انجام و فهم آن سخت است را برای شما آسان می کند و حتی راه‌هایی را پیشنهاد می دهد که فرآیند را آسان‌تر می کند (مثل امضای الکترونیک). اگر کار خیلی پیچیده شد یا اینکه شما هنوز مطمئن نیستید که اطلاعات چه مفهومی دارند، آژانس شما می تواند شما را به یک وکیل مشاور املاک ارجاع دهد که می تواند برای شما شفاف‌سازی کند یا نگرانی‌هایتان را رفع کند.

مشاور املاک معتبر
مشاور املاک معتبر

آژانس‌ها می دانند که چگونه خانه‌تان را ارائه دهند

اگر می خواهید خانه‌تان را به سرعت و با قیمت بالا بفروشید، رعایت این نکته بسیار مهم است. آژانس به خانه‌ی شما نگاهی می‌اندازد و مشخصه‌های مهم و کلیدی‌اش را شناسایی می کند. بسیاری از آژانس‌ها کاری میکنند که این ویژگی‌ها بیشتر به چشم بیاید و شاخص باشد. به علاوه آن‌ها پتانسیل خانه‌تان را که تا به حال به آن توجه نکرده بودید را می بینند.
مثلأ اگر مکانی در کنج خانه‌تان وجود دارد و از آن استفاده نمی کنید، احتمالأ به عنوان جایی برای مطالعه در نظر گرفته شود، مکانی ساکت و آرام برای نوشتن یا درس خواندن یا حتی یک مکان جالب برای حیوانات خانگی، اسباب‌بازی ها یا دیگر ضروریات تفریحی. آژانس‌ها کاری می کنند که این مکان‌ها در خانه‌ی شما به بهترین شکل ممکن به چشم بیاید.
این فقط مثال ساده‌ای بود از اینکه چگونه‌ آژانس‌ها می توانند ویژگی‌های خانه‌ی شما را برجسته کنند و آن‌ها را برای خریداران و سرمایه‌گذاران فعال به نمایش بگذارند. آن‌ها همچنین می توانند جزئیات آگهی فروش ملک تان را در وبلاگ یا به صورت ویدئو قرار دهند ودر شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌ها به اشتراک بگذارند تا کسانی که احتمالاً به دنبال خانه با جزئیات خاصی هستند را مورد هدف قرار دهند. قدرتی که یک اجرای خوب و خانه‌ای که متخصصانه بازار یابی شده در بازار محلی دارد را دست کم نگیرید!

توصیه‌های واقع‌گرایانه بگیرید

بسیار راحت است که در پروسه‌ی فروش خانه احساساتی شوید. این خانه‌ی شماست و پر از خاطرات است. نگذارید احساساتتان سد راه فروش شود. این یکی از محدوده‌هایی است که آژانس معاملات املاک فصلی نقش بسیار سازنده و مفیدی دارد.
آژانس های عالی می دانند که باید واقع‌گرا باشند و احساساتی که می خواهد در فروش خانه اختلال ایجاد کند را از بین ببرند. شما به دنبال آژانسی هستید که مشاوره‌ی محکم و قاطع به شما می دهد، توصیه‌هایی می کند که عاری از احساسات است تا به شما کمک کند که بتوانید واقعیات را مشاهده کنید.
مرحله‌ آخر این است که کلید خانه را تقدیم کنید، سپس می توانید به فصل جدید زندگی‌تان قدم بگذارید. بگذارید آژانس تان وقتی متوجه می شود که کنترل احساساتتان را از دست دادید کمک کند. آن‌ها بهترین تلاششان را می کنند که در طوفان مشکلاتی که به وجود می آید بهترین راه حل را داشته باشند. وقتی مذاکرات خانه سریع است و چندصد میلیون برای آن شرط بسته شده، این دقیقاً همان چیزی است که می خواهید.

با قوانین و قائده‌ها خودتان را تطبیق بدهید

همانطور که احتمالاً متصور هستید، قوانین و قائده‌های پیچیده‌ی بسیاری در فروش خانه وجود دارد. آژانس‌ها قانون دارند، اجاره‌ دهندگان قانون دارند، بازرسان هم همین طور. خوب است بدانید که بازرسی‌ها و بالانس‌های زیادی در راه اینکه خانه‌تان به فروش برسد وجود دارد.
آژانس‌های مشاور املاک خودشان را با قوانین و قواعدی که همیشه در حال تغییر است به روز می کنند. راه بهتر این است که حتماً از قانون پیروی کنید و اینکه خوش رفتار باشید، سپس به یک آژانس متخصص برای دریافت کمک اعتماد کنید.
اگرچه مسائل و نگرانی‌،‌ قوانین مربوط به مالکان خانه یا تعداد زیادی موضوعات حکومتی دیگر وجود دارد، لازم است که به آژانس تان اعتماد کنید، می دانید که کار درست را انجام خواهند داد، یا پاسخ درست را دارند یا در مورد آن تحقیق می کنند و شما را در مسیر ناهموار به سوی بستن خانه‌تان هدایت می کنند.

مشاور املاک باسابقه
مشاور املاک باسابقه

خانه‌تان را سریعأ بفروشید

مطمئناً باید به مشاور املاکتان اگر خانه را فروختند، مبلغی بابت کمیسیون باید بدهید، اما این مبلغی اندکی است در قبال اینکه باید درنظر بگیرید مشاور املاک خوب همه کارهایی که قدرت‌ انجام آن را دارد به کار گرفته تا به شما کمک کند خانه‌تان را با بیشترین قیمت ممکن و در سریع‌ترین زمان بفروشید. می توانید مطمئن باشید که ساعت‌های زیادی کار می کنند، هرگونه مشکلی که به وجود می‌آید را حل می کنند و شما را در جریان هر چیزی که در طول معامله‌ی خانه‌تان انجام می شود می گذارند.
وقتی همه‌ی کارهایی که مشاور املاک برای شما انجام می دهد را درنظر گرفتید، عاقلانه‌ است که به متخصصین مشاور املاک اجازه دهید بهترین کاری که می توانند را انجام دهند، فروش خانه‌ها! با همه‌ی این‌ها اگر مشاور املاک عملکرد خوبی داشت همیشه موقعیت وجود دارد که آن را به دیگران هم پیشنهاد دهید و اشاره کنید که چه خدمات خوبی را ارائه می کند.
فروش خانه استرس‌زا است، پس با استخدام یک آژانس با کیفیت به خودتان کمک کنید که فرآیند فروش را مدیریت کنند تا شما بتوانید روی وظایف مهم‌تر تمرکز کنید. همانطور که غالباً به مشتریانی که به دنبال خرید یا فروش ملک هستند می گوییم، یک آژانس معتبر از تمام چیزهای بزرگ و کوچکی میتواند موجب توقف معامله شود، حتی قبل از شروع آن، مراقبت می کند.

نوشته های مرتبط

بهبود فضای باز آپارتمان در تهران (بخش سوم)

رضا بهزادی

بررسی قانون پیش فروش آپارتمان (بخش ششم)

رضا بهزادی

جایگاه حقوقی سامانه املاک (بخش یازدهم)

رضا بهزادی

ثبت دیدگاه