• خانه
  • خرید خانه
  • چرا فروشندگان نیاز به استخدام مشاور املاک دارند (قسمت اول)
خرید خانه سایت خرید ملک فروش خانه فروش ملک مشاور املاک مشاور املاک تهران

چرا فروشندگان نیاز به استخدام مشاور املاک دارند (قسمت اول)

استخدام مشاور املاک

اینکه چرا فروشندگان خانه نمی خواهند مشاور املاک استخدام کنند واضح است. به عنوان یک فروشنده، به وضوح می خواهید که هرچه‌قدر می توانید از راه فروش خانه پول به جیب بزنید، تا اینکه بخشی از سهم فروش خانه را برای کمیسیون به آژانس بپردازید. این مقاله درمورد اینکه چرا فروشندگان برای اینکه خانه‌شان سریعاً با قیمت بالا به فروش برسد، به استخدام مشاور املاک نیاز دارند، بینشی را ارائه میدهد.
غالبأ آن فروشندگان متوجه کار سختی که مشاور املاک تمام مدت انجام میدهد میشوند. آن‌ها بازاریابی‌های زیادی انجام می دهند، هزاران مشکلی که پدیدار می شود را کنترل می کنند، مراجعی را پیدا می کنند که به شما کمک می کند و معمولأ نگران دارایی‌ها و موقعیت شما هستند.
حتی اگر به خوبی با فروش خانه آشنایی دارید، بهتر است که یک آژانس معاملات املاک را استخدام کنید که در فروش خانه به شما کمک کند.
در زیر ۱۰ دلیل موجه برای اینکه فروشندگان وقتی آماده‌ی قرار دادن خانه‌شان در بازار برای فروش هستند، لازم است که آژانس املاک استخدام کنند، آمده است.

مشاور املاک خرید
مشاور املاک خرید

راهنمای قیمت فروشنده

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که خانه‌تان برای دریافت بیشترین پول در بازر فعلی به خوبی قیمت‌گذاری شده است، انجام این کار ضروری است. مرز مشخصی بین بالاترین قیمت بازار و یک معامله‌ی ضعیف برای فروشنده وجود دارد. خانه‌هایی که بیشتر از قیمت بازار قیمت گذاری شده اند معمولأ بدون هیچ فعالیتی باقی می مانند، به همین سادگی!
اگر قیمتتان بسیار پایین است، احتمالأ مبلغ مورد نظرتان را به دست نخواهید آورد و خانه‌تان را پایین‌تر از قیمتی که دارد می فروشید. با کمک یک آژانس با تجربه، میتوانید خانه‌تان را برای ایجاد علاقه‌ در خریدار و همزمان به صورت رقابتی، قیمت گذاری کنید.
مستغلاتی که به درستی قیمت‌گذاری شده‌اند، توجه زیادی را به خود جلب می کنند و اغلب با قیمت بالا به فروش می رسند. شکی نیست که این چیزی است که همه‌ی فروشندگان می خواهند.

دسترسی به شبکه‌ی تخصصی آژانس املاک و مستغلات

این صنعت بزرگی است که برای دستیابی به بهترین نتیجه، نیاز به شبکه‌ای از متخصصین دارد. به این دلیل است که آٰژانس‌های مشاور املاک با متخصصینی مثل دستیار، بازرسان، وکلا، متخصصین رهن، نقاشان، عکاسان و … همکاری می کنند و گروه تشکیل می دهند. بیشتر اوقات تمام این گروه‌ متخصصین درگیر فعالیت می شوند تا یک خانه تمام و کمال به فروش برسد.
موردی که ذکر شد، بخشی از دلیلی است که چرا مهم است آژانس‌های مختلف را قبل از تصمیم‌گیری برای انتخابشان به عنوان اینکه خانه‌ تان را به آنها ارائه دهید، بررسی کنید. آژانس مناسب فهرست بلند بالایی از مراجع دارند که در هنگام نیاز می توانند به آن مراجعه کنند.
شما میخواهید وقتی که نیاز است که آژانس تان قادر به اتصال به شبکه‌ی معتبر و مورد تأییدشان باشند و هرگونه مشکلی که پدیدار می شود را به سرعت و با تخصص مرتفع کند. همچنین از آن‌ها می خواهید که توصیه‌های خوبی را به شما ارائه کنند؛ در راستای دادن انواع مزایا به خانه‌تان برای جلب نظر خریداران و سرمایه‌گذاران، احتمالأ نیاز باشد که یکی از شرکایشان هم درگیر این موضوع شود.

بهترین گزینه‌ها را برای اهداف سرمایه‌گذاری ‌تان دریافت کنید

بله، حتی فروشندگان و به سرمایه‌گذاری نیاز دارند، خصوصأ زمانی که نیاز به انجام کارهایی قبل از اینکه خانه به فروش برسد، باشد. با بهره‌گیری از مزایای گزینه‌های موجود سرمایه‌گذاری می توانید پولی که برای تعمیر خانه‌تان نیاز دارید دریافت کنید و ارزش فروشش را بالا ببرید. هرچه خانه‌تان بهتر به نظر برسد، خریداران بیشتر به این فکر میکنند که آیا این خانه‌ مناسب نیازهایشان است.
گرفتن وام ارزش خالص (سهام) ممکن است دقیقأ همان چیزی باشد که برای بازسازی ظاهر خانه‌تان یا یک تغییر کوچک برای به چشم آمدنش، نیاز دارید. می توانید مطمئن باشید که این کار شانس فوق‌العاده‌ای به شما می دهد خریدارانی که به دنبال خرید خانه‌ رویاهایشان در مجاورت شما هستند را تحت‌تأثیر قرار دهید.
مثل همیشه اطمینان حاصل کنید که قبل از تصمیم‌گیری برنامه‌ی اجرایی، درمورد گزینه‌هایتان با یک متخصص رهن برای گرفتن بهترین توصیه مباحثه کنید. آژانس معاملات ملکی محلی‌ تان باید برای در اختیار گذاشتن مراجع رهن و نکاتی که مورد نیاز است، در دسترس باشد.

مشاور املاک مناسب
مشاور املاک مناسب

یک متخصص بازاریابی در گروه خود داشته باشید

طبیعتاً، آژانس‌های معاملات املاک بازاریاب هستند و برخی از آن‌ها به حتم در حرفه‌ی خودشان بهتر از بقیه هستند. اگر آژانس شما هیچ فعالیت بازاریابی انجام ندهد یا اینکه درمقایسه با دیگر آژانس‌های هم ‌عصر محلی‌اش حداقل فعالیت‌‌هارا در این زمینه داشته باشد، باید دنبال یک مشاور املاک تهران یا یک آژانس دیگر باشید!
بدون بازاریابی مناسب، آنطور که باید نمی توانید به اهدافتان دست پیدا کنید. به صورت آنلاین مثلا در سایت خرید ملک amlakee.com جستجو کنید که کدام آژانس‌ها در حال فعالیت هستند، از وبسایت‌هایشان بازدید کنید که ببینید چه پیشنهادهایی به فروشندگان می دهند، از حوزه‌ی تاثیرتان درمواردی که در لیست تان هستند سؤال کنید، سپس اطمینان حاصل کنید که با کسانی که مایل به همکاری با آن‌ها هستید مصاحبه می کنید تا بدانید توسط بازاریابی‌شان در راستای بالا بردن شانس فروش ملک چه کاری قرار است انجام دهند.
بهترین آژانس معاملات املاک مداوماً روش‌های بازاریابی‌ و مهارت‌هایشان را به روز رسانی می کنند. با تجربه‌ای‌ که دارند، میتوانند استراتژی‌هایی که کابردی است و آن‌هایی که کاربردی نیست را شناسایی کنند. اگر شک داشتید از آژانسی که با آن مصاحبه می کنید بپرسید که چه نوع بازاریابی را در انجام می دهند (آنلاین، آفلاین یا هر دو)، چگونه این مزایا باعث می شود که خانه‌تان دیده شود و به فروش برسد و چگونه بازاریابی‌شان این کارهارا متفاوت با سایر آژانس‌های محلی انجام می دهد.

در زمره‌ی خدمات فهرست چندگانه آمدن

خوشبختانه کارگذاری آژانس شما در خدمات فهرست چندگانه که فهرستی از خانه‌های موجود در منطقه‌تان را ارائه می کند، مشارکت دارد. با درج نام در چنین سرویس هایی، فهرست شما می تواند در معرض دید قرار بگیرد،‌ هم به صورت محلی و هم توسط سایت‌های تجمیع شخص ثالث. بسیار از آژانس‌ها در سایت‌هایشان تنظیماتی دارند که به شما اجازه میدهد خانه‌های موجود در منطقه‌تان را مشاهده کنید.
تنها راه بهره‌گیری از این خدمات این است که خانه‌تان را با یک متخصص مشاور املاک در فهرست قرار دهید. آن‌ها توانایی این را دارند که خانه‌تان را در سایت های مختلفی از جمله amlakee.com قرار دهند تا در معرض دید دیگر آژانس‌ها یا مشتریان قرار بگیرد. این کاری نیست که خودتان قادر به انجام آن باشید، یک آژانس باید این کار را انجام دهد.

نوشته های مرتبط

بهبود فضای باز آپارتمان در تهران (بخش سوم)

رضا بهزادی

بررسی قانون پیش فروش آپارتمان (بخش ششم)

رضا بهزادی

جایگاه حقوقی سامانه املاک (بخش یازدهم)

رضا بهزادی

ثبت دیدگاه